Jubileusz 20-lecia Fundacji Polskiej Akademii Nauk

W 2023 roku Fundacja Polskiej Akademii Nauk świętuje 20-lecie funkcjonowania. Z tej okazji 8 listopada w Hotelu Victoria w Lublinie została zorganizowana gala jubileuszowa. Uroczystość była związana również z obchodami 55-lecie Instytutu Agrofizyki PAN oraz 25-lecia Oddziałem PAN w Lublinie.

Na uroczystości gościliśmy wielu znakomitych Gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: parlamentarzyści, władze PAN, z Prezesem PAN prof. Markiem Konarzewskim na czele, władze samorządowe, rektorzy uczelni czy dyrektorzy instytucji naukowych, jak i krajowych.

Gala była doskonałą okazją do zaprezentowania bogatej historii oraz osiągnięć: Instytutu Agrofizyki PAN oraz Oddziału PAN w Lublinie, które przedstawił Dyrektor Instytut prof. Cezary Sławiński, jak również Fundacji Polskiej Akademii Nauk, o dokonaniach której opowiedzieli prof. Tomasz Trojanowski – Przewodniczący Rady Fundacji PAN oraz Ireneusz Samodulski – Prezes Zarządu Fundacji PAN.

Podczas gali wręczone zostały odznaczenia dla osób zasłużonych dla rozwoju nauki oraz dyplomy uznania. Prezes Fundacji PAN z rąk Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin, odebrał Medal Zasłużony dla Miasta Lublin przyznany dla Fundacji Polskiej Akademii Nauk w uznaniu za zasługi na rzecz współpracy naukowej i gospodarczej oraz krajową i międzynarodową promocję Miasta Lublin. Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Pan Zbigniew Wojciechowski, przekazał natomiast dyplom uznania dla Fundacji Polskiej Akademii Nauk za wspieranie działań na rzecz rozwoju nauki oraz przyczynianie się do budowania trwałej platformy współpracy pomiędzy przedstawicielami środowiska naukowego i biznesowego.

W trakcie uroczystości podziękowania za wkład w rozwój oraz pracę na rzecz Fundacji PAN otrzymał Przewodniczący Rady Fundacji PAN, prof. Tomasz Trojanowski, Sekretarz Rady Fundacji oraz Naczelnik Oddziału PAN w Lublinie, Marek Rozmus, jak również fundatorzy Fundacji: prof. Andrzej Niewczas, prof. Jerzy Węcławski, Pan Mieczysław Majewski i Pani Anna Małyszek.

Zarząd oraz pracownicy Fundacji składają wszystkim Gościom serdecznie podziękowania za tak liczne przybycie, wspólne święto i wspaniałą atmosferę.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Instytut Agrofizyki PAN, na której znajdują się listy gratulacyjne, lista odznaczonych osób oraz fotorelacja.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z gali jubileuszowej (link).